Get Involved!

November 8 Election Results

Results are still preliminary, not all the races marked below have been officially called. List will be updated as more information is available.

Statewide

Governor
Tony Evers
Lieutenant Governor
Sarah Rodriguez
Attorney General
Josh Kaul
Secretary of State
(pending)
State Treasurer
(pending)

U.S. Senator
Ron Johnson

Congress District 1
Bryan Steil
Congress District 2
Mark Pocan
Congress District 3
Derrick Van Orden
Congress District 4
Gwen Moore
Congress District 5
Scott Fitzgerald
Congress District 6
Glenn Grothman
Congress District 7
Tom Tiffany
Congress District 8
Mike Gallagher

State Senate

Senate District 1
Andre Jacque
Senate District 3
Tim Carpenter
Senate District 5
Rob Hutton
Senate District 7
Chris Larson
Senate District 9
Devin LeMahieu
Senate District 11
Steve Nass
Senate District 13
John Jagler
Senate District 15
Mark Spreitzer
Senate District 17
Howard Marklein
Senate District 19
Rachel Cabral-Guevara
Senate District 21
Van Wanggaard
Senate District 23
Jesse James
Senate District 25
Romaine Quinn
Senate District 27
Dianne Hesselbein
Senate District 29
Cory Tomczyk
Senate District 31
Jeff Smith
Senate District 33
Chris Kapenga

 

State Assembly

Assembly District 1
Joel Kitchens
Assembly District 2
Shae Sortwell
Assembly District 3
Ron Tusler
Assembly District 4
David Steffen
Assembly District 5
Joy Goeben
Assembly District 6
Peter Schmidt
Assembly District 7
Daniel Riemer
Assembly District 8
Sylvia Ortiz-Velez
Assembly District 9
Marisabel Cabrera
Assembly District 10
Darrin Madison
Assembly District 11
Dora Drake
Assembly District 12
LaKeisha Myers
Assembly District 13
Tom Michalski
Assembly District 14
Robyn Vining
Assembly District 15
Dave Maxey
Assembly District 16
Kalan Haywood
Assembly District 17
Supreme Moore Omokunde
Assembly District 18
Evan Goyke
Assembly District 19
Ryan Clancy
Assembly District 20
Christine Sinicki
Assembly District 21
Jessie Rodriguez
Assembly District 22
Janel Brandtjen
Assembly District 23
Deb Andraca
Assembly District 24
Dan Knodl
Assembly District 25
Paul Tittl
Assembly District 26
Terry Katsma
Assembly District 27
Amy Binsfeld
Assembly District 28
Gae Magnafici
Assembly District 29
Clint Moses
Assembly District 30
Shannon Zimmerman
Assembly District 31
Ellen Schutt
Assembly District 32
Tyler August
Assembly District 33

Assembly District 34
Rob Swearingen
Assembly District 35
Calvin Callahan
Assembly District 36
Jeff Mursau
Assembly District 37
William Penterman
Assembly District 38
Barbara Dittrich
Assembly District 39
Mark Born
Assembly District 40
Kevin Petersen
Assembly District 41
Alex Dallman
Assembly District 42
Jon Plumer
Assembly District 43
Jenna Jacobson
Assembly District 44

Assembly District 45
Clint Anderson
Assembly District 46
Melissa Ratcliff
Assembly District 47
Jimmy Anderson
Assembly District 48
Samba Baldeh
Assembly District 49
Travis Tranel
Assembly District 50
Tony Kurtz
Assembly District 51
Todd Novak
Assembly District 52
Jerry O’Connor
Assembly District 53
Michael Schraa
Assembly District 54
Lori Pameri
Assembly District 55
Nate Gustafson
Assembly District 56
Dave Murphy
Assembly District 57
Lee Snodgrass
Assembly District 58
Rick Gundrum
Assembly District 59
Ty Bodden
Assembly District 60
Rob Brooks
Assembly District 61
Amanda Nedweski
Assembly District 62
Robert Wittke
Assembly District 63
Robin Vos
Assembly District 64
Tip McGuire
Assembly District 65
Tod Ohnstad
Assembly District 66
Greta Neubauer
Assembly District 67
Rob Summerfield
Assembly District 68
Karen Hurd
Assembly District 69
Donna Rozar
Assembly District 70
Nancy VanderMeer
Assembly District 71
Katrina Shankland
Assembly District 72
Scott Krug
Assembly District 73
Angie Sapik
Assembly District 74
Chanz Green
Assembly District 75
David Armstrong
Assembly District 76
Francesca Hong
Assembly District 77
Shelia Stubbs
Assembly District 78
Lisa Subeck
Assembly District 79
Alex Joers
Assembly District 80
Mike Bare
Assembly District 81
Dave Considine
Assembly District 82
Chuck Wichgers
Assembly District 83
Nik Rettinger
Assembly District 84
Bob Donovan
Assembly District 85
Pat Snyder
Assembly District 86
John Spiros
Assembly District 87
James Edming
Assembly District 88
John Macco
Assembly District 89
Elijah Behnke
Assembly District 90
Kristina Shelton
Assembly District 91
Jodi Emerson
Assembly District 92
Treig Pronschinske
Assembly District 93
Warren Petryk
Assembly District 94
Steve Doyle
Assembly District 95
Jill Billings
Assembly District 96
Loren Oldenburg
Assembly District 97
Scott Allen
Assembly District 98
Adam Neylon
Assembly District 99
Cindi Duchow

Close

Some of the content on this page is intended as a 11.0101(10)(b)(1) communication from WEAC to its members and staff. By continuing to view this page, you acknowledge that you are a WEAC member or staff member.